Płacenie kartą w internecie

Płacenie kartą w internecie
rick bookstaber o hft na giełdzie takie przejęcie i zastąpienie werset to rzadkość

System płatności kartą płatniczą w internecie cieszy się dużą popularnością głównie na Zachodzie, w Polsce nie ma jeszcze wielu zwolenników. Można w nim używać kart kredytowych, debetowych, a także wirtualnych- stworzonych specjalnie na potrzeby cyfrowego rynku.

Płatność kartą odbywa się w czasie rzeczywistym, co oznacza, że osoba, której przesyła się pieniądze ma na swoim koncie daną kwotę już kilkanaście sekund po dokonaniu transakcji. Za tak zdumiewającą szybkość trzeba niestety płacić, użytkowanie kart płatniczych w internecie jest dość drogie. Przyczyną są prowizje pobierane od sprzedawców, którzy często obarczają nimi kupujących.

Sama czynność zapłaty nie należy do skomplikowanych, należy jedynie wypisać dane o karcie w specjalnym formularzu internetowym. Jeżeli wszystkie informacje się zgadzają, bank obciąża kartę, bądż rachunek do niej przypisany, o podaną kwotę.

Autoryzacja każdej transakcji spoczywa na centrach rozliczeniowych (np. PolCard), polega ona na sprawdzeniu czy karta o takich danych istnieje i czy, w przypadku karty debetowej, są na niej środki do dokonania transakcji. Problemem w kwestii bezpieczeństwa jest weryfikacja osoby kupującej, mianowicie sprzedawca nie ma pewności, czy karta należy do kupca- może być na przykład kradziona.

Analizowanie gpw komunikaty gpw może z początku wydawać się trudne